İade & Değişim Şartları

SATIN ALDIĞIM ÜRÜNÜMÜ NASIL İADE EDEBİLİRİM?

cizgigiyim.com.tr adresi üzerinden aldığınız ürünlerin iadesi için paketinizle ve size gönderilen satış faturası ile birlikte ürünü ücretsiz iade kodlarını kullanarak (PTT Kargo - Sürat Kargo ) ‘Cuma Mahallesi Belediye Caddesi, 1. Uzun Sk. No: 26, 16400 İnegöl/Bursa ÇİZGİ GİYİM adresine gönderebilirsiniz.

İADE KOŞULLARI NELERDİR?

14 günlük iade süresi içerisinde;

Ürünü-ürünleri orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş şekilde tarafımıza gönderin.

Müşteri ürünü kendisine teslim edildiği anki durumu ile geri vermekle yükümlü olup, kullanım nedeniyle malın değerinde azalma olursa ticari değer kaybını sorumlu olacağını kabul eder.

İadesini yapacağınız ürüne ait faturanın ve ürün etiketlerinin gönderimini sağlayınız aksi takdirde iade işleminizi gerçekleştiremeyiz.

İadesini yaptığınız ürünün tekrar satılabilirliği Kalite Kontrol ekiplerimizce kontrol edilecektir. Kontrolü yapılan ürünlerde, fatura, etiket, kutunun durumu, yırtık, yıkanma, yıpranma, kullanım gibi kriterler kontrol edilmektedir.

İADE İŞLEMİ SONRASI GERİ ÖDEMENİN YAPILMASI

İade bildiriminin bize ulaşmasından itibaren 10 iş günü süresi içinde müşteri ücreti geri ödenir. Kredi kartıyla gerçekleştirilen alışverişlerde müşteri iade isteği alındıktan sonra ki 10 iş günü içinde müşterinin ödediği bedel bankaya iletilir. Sonra ki süreçte ücretin müşterinin hesabına geçmesi bankanın tasarrufundadır.

İADE ETME SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR?

Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) gündür.

İADENİN GÖNDERİLECEĞİ KARGO FİRMASI VE ÜCRETİ

Tarafınıza gönderim sağladığımız PTT Kargo veya MNG Kargo firmasıyla iadenizi yapabilirsiniz. İade ve İptal talebiyle gönderilen kargolarda birinci gönderim ücreti tarafımızca karşılanacaktır. Sonraki her gönderimde kargo ücreti müşteri tarafından karşılanacak olup iade edilecek tutardan kesinti yapılır.

YANLIŞ VE HASARLI ÜRÜN GÖNDERİMİNDE NE YAPMALIYIM?

cizgigiyim.com.tr'den  kaynaklı yanlış ürün, beden, renk vb. gönderimlerimizden dolayı öncelikli olarak özür dileriz. Sipariş verdiğiniz ürün ile size gelen ürün aynı değil veya sorunluysa lütfen 0 532 409 34 45 nolu müşteri hizmetleri numaramızdan yada info@cizgigiyim.com.tr adresimize mail atarak durumu bildirebilirsiniz. İade süresi içerisinde ve standartlara uygun geri gönderimlerinizde sizlere mutlaka yardımcı olacağızdır.

İADELERİ HANGİ ADRESE GÖNDERECEĞİM?

Herhangi bir sebepten iadesini yapmak istediğiniz ürünü " Cuma Mahallesi Belediye Caddesi, 1. Uzun Sk. No: 26, 16400 İnegöl/Bursa ÇİZGİ GİYİM” adresine anlaşmalı olduğumuz PTT Kargo veya MNG Kargo ile gönderebilirsiniz.

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.